Grecja

Zakynthos

Grecka wyspa Zakynthos

Zakynthos to grecka wyspa położona na Morzu Jońskim. Inne jej nazwy to Zakintos i Zante. Jest trzecią co do wielkości wyspą na archipelagu Wysp Jońskich. To piękne miejsce, porośnięte drzewami cytrusowymi, lasami sosnowymi i ogromną ilością kwiatów. Właśnie z ich powodu nazywana była przez Wenecjan „Kwiatem Wschodu”. Zakynthos zasłynął z krystalicznie czystej morskiej wody, subtropikalnego klimatu i niesamowitej zieleni. Bez względu na to, czy dotrzemy na Zakynthos samemu, czy z biurem podróży, nie warto ograniczać się do siedzenia w hotelu. Warto pojeździć po całej wyspie, zwiedzając wszystkie lokalne atrakcje.

Południową część wyspy Zakynthos żółwie Caretta Caretta wybrały sobie na swoje lęgowisko. Ponieważ jest to gatunek zagrożony wyginięciem, w okolicach Laganas Keri oraz Gerakas utworzono dla ich ochrony park narodowy The Marine Park. Obowiązkową część pobytu na Wyspie Zakynthos powinna stanowić wizyta w Zatoce Wraku. To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych plaż w Grecji, a może i na całym świecie. Można się na nią dostać jedynie od strony morza, ale nie powinno to stanowić problemu, gdyż rejsy do Zatoki Wraku organizowane są ze wszystkich miejsc na wyspie. Innym ciekawym rejsem, w który warto się udać, będąc na wyspie Zakyntos, jest rejs z przylądka Skinari (północno-zachodnia część wyspy) w czasie którego będziemy podziwiać Błękitne Groty. Jest to kompleks bardzo malowniczych grot w skałach wypłukanych przez morze. Można je podziwiać, przepływając pod nimi stateczkiem, lub też zażywając kąpieli wśród nich.

Na wyspie Zakynthos warto z pewnością spędzać czas siedząc w lokalnych tawernach, próbując lokalnych przysmaków, słuchając greckiej muzyki i poznając tubylców. Z pewnością warto się również udać do stolicy wyspy – Zante, gdzie mieści się port i zabytkowe budowle.

Dodaj komentarz