Hiszpania

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to archipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego przynależący pod hiszpańską jurysdykcję. Złożony jest z kilku dużych i kilkunastu mniejszych wysp na Atlantyku, na północny-zachód od Maroka. Są jednymi z najczęściej odwiedzanych wysp przez europejskich turystów i jest ku temu wiele powodów…

Kanary – co warto o nich wiedzieć?

Wyspy Kanaryjskie cieszą się niezwykłą popularnością wśród turystów ze względu na urokliwą przyrodę, jak i doskonałą pogodę. Cały rok świeci tutaj słońce, co sprawia, że wiele osób wybiera tę lokację nie tylko na wakacje, ale również w miesiącach zimowych. Aura sprzyja letniemu wypoczynkowi, gdyż temperatura na wyspach rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Słońce wznosi się wysoko nad horyzontem, co sprawia, że bardzo szybko ciepło może dać się we znaki. Jednak dzięki morskiej bryzie, panuje tutaj fantastyczny, orzeźwiający klimat. Rzadko pada tutaj deszcz, co jest niewątpliwie dodatkowym atutem tej lokacji.

Atrakcje turystyczne na Wyspach Kanaryjskich

Kanary zasłynęły na całym świecie ze swoich pięknych plaż. Jedną z najbardziej zjawiskowych jest 14-kilometrowa Playa de Cofete w Fuerteventura. Dzika i tajemnicza, zachwyca swoim umiejscowieniem pomiędzy górami a lazurową wodą.

Wyspy Kanaryjskie to miejsce, które będzie atrakcyjne również dla fanów aktywnego wypoczynku. Tereny zachęcają do biegów oraz wycieczek rowerowych. Wynajęcie rowerów z pobliskiej wypożyczalni jest doskonałym sposobem na poznanie uroków wysp kanaryjskich i świetnym sposobem na relaks.

Na środku Atlantyku podziwiać można nie tylko fascynującą przyrodę, ale – jak się okazuje – również historię i kulturę. Turyści powinni koniecznie odwiedzić Gran Canarię i jej stolicę Las Palmas, której jedną z atrakcji jest dzielnica La Vegueta. W największym mieście na archipelagu znajduje się majestatyczna katedra przy Placu św. Anny, kulturalne centrum w Casa de Colón oraz muzeum sztuki współczesnej.

Na wyspach znajdą się również atrakcje dla fanów ekstremalnych wrażeń. Z całą pewnością jest nią m.in. kitesurfing. Na Kanarach pogoda sprzyja entuzjastom wszelkich sportów wodnych. Wietrzna aura i wysoka temperatura sprawia, że można tutaj pożeglować, nauczyć się windsurfingu, kitesurfingu, czy też popływać katamaranem.

Wyspy Kanaryjskie to miejsce, w którym rozrywkę znajdą nie tylko dorośli, ale również ich pociechy. Wybierając się na archipelag z całą rodziną, koniecznie należy odwiedzić Siam Park na Teneryfie, który jest uznawany za jeden z największych i najlepszych aquaparków na całym świecie. Zachwycają w nim nie tylko atrakcje, ale również wystrój na wzór tajskich świątyń.

Dodaj komentarz