Kuba

Varadero

Plaża na Varadero

Kolonialna architektura, dominujące na ulicach amerykańskie samochody z lat 50, rajskie krajobrazy – turyści pragnący podziwiać te atrakcje w jednym miejscu, na cel najbliższej podróży powinni obrać Varadero. Kurort, usytuowany na półwyspie Hicacos na Kubie, jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych Karaibów.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem? Na Kubie nie znajdziemy zbyt wielu bankomatów, dlatego najpóźniej na lotnisku warto wypłacić potrzebną sumę pieniędzy, później bowiem może być problem ze zdobyciem środków. Również apteki na wyspie nie są tak powszechne, jak w Polsce, zatem warto do torby podróżnej wrzucić przydatne produkty, jak leki przeciwbólowe, bandaże, czy środki na oparzenia słoneczne. Temperatura w sezonie letnim, który nastaje na Kubie w trakcie Europejskiej zimy, jest bardzo wysoka, dlatego należy pamiętać o wysokim filtrze ochronnym.

Varadero – klimat, przyroda, atrakcje

Z uwagi na dominujący klimat podzwrotnikowy, Varadero urzeka bujną roślinnością. Faunę i florę regionu można podziwiać, odwiedzając liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe. Natomiast amatorzy nurkowania w trakcie podmorskiej podróży będą zauroczeni znajdującą się niedaleko brzegu rafą koralową. Ten prawdziwie rajski krajobraz jest wystarczającym powodem, aby przemierzyć pół globu. Jednak Varadero to nie tylko bujna przyroda. Stolica Kuby – Havana, znajduje się zaledwie dwie godziny drogi stąd, dlatego warto wynająć samochód i udać się w trasę. Już sama przeprawa stylowym autem, będzie wspaniałym doznaniem, jednak atrakcje, znajdujące się w stolicy na długo pozostaną w pamięci. Miasto wygląda niczym pocztówka z lat 50. Bujne palmy, dostojne budynki z czasów kolonialnych, malownicze uliczki, pełne kolorowych domków. Warto wybrać się na pokaz zwijania cygar, można zakupić kilka sztuk jako pamiątkę. Na terenie całej wyspy turyści mają szansę raczyć się wyśmienitym, lokalnym rumem, podawanym na wiele sposobów.

Kuba jest niezwykłym krajem. Wskutek doktryny komunistycznej, która dominowała tam przez dekady, czas na wyspie zatrzymał się 30 lat temu. Dlatego turyści z USA czy z Europy chętnie wybierali ten kraj na wakacje, chcąc poczuć ducha dawnych lat. Wiele może się zmienić pod tym względem w najbliższym czasie, wskutek śmierci Fidela Castro. Dlatego osoby, które nie miały jeszcze okazji zawitać na Kubę, powinny zrobić to, czym prędzej.

Dodaj komentarz