Włochy

Sardynia

Wakacje we włoskiej Sardynii

Sardynia to przepiękna włoska wyspa, do której można dolecieć tanimi liniami. Czekają tu aż 3 lotniska, a miejsce to zaprasza do spędzenia wspaniałych pełnych atrakcji wczasów. Choć przez lata kojarzona z luksusem i przepychem nie przyciągała przez wzgląd na ceny to jednak obecnie sytuacja się zmieniła i jej urok można podziwiać nie wydając już tak wiele. Noclegi bywają tu bowiem nawet tańsze niż na kontynencie.

Plaże, na których można zakosztować raju

Wybrzeże Sardynii zachwyca błękitną tonią, piaszczystymi plażami i pięknem krajobrazów. Mnóstwo tu kurortów oraz kąpielisk, a także promieni słońca. Wiele plaż otoczonych jest klifami, w których nierzadko można odnaleźć jaskinie.

Jednym z bardziej uroczych miejsc jest półwysep Sins. Zarówno mieszkańcy jak i turyści uwielbiają ten zakątek. Znajdują się tutaj bowiem przepiękne kwarcowe plaże z niezwykle delikatnym piaskiem jak również obszar chroniony pełen rzadkich gatunków ryb i ptaków.

Najsłynniejsze sardyńskie plaże można odnaleźć także na płaskowyżu Golgo. To tu czekają takie perełki jak Cala Sisine czy Cala Goloritze. Warto zaplanować na odwiedzenie tego zakątku chociaż trzy dni, bowiem jest tu naprawdę pięknie. Równie urocza jest Zatoka Orosei i to właśnie z powodu niezwykłych plaż jakie czekają tutaj na turystów.

Co warto zobaczyć, zwiedzić i czego doświadczyć na wyspie

Sardynia to wyspa pełna interesujących historii i niesamowitych zakątków. Można tu odnaleźć zabytki pochodzące z neolitu czy średniowiecza, jak również niezapomniane widoki. Jej stolicą jest Cagliari, miasto które koniecznie trzeba odwiedzić. W jego wnętrzu czeka katedra św. Marii z XVIII wieku, niezwykłe stare miasto – Castello czy też Cytadela Św. Remiego – punkt widokowy. Sardynia to także rajskie wybrzeże Costa Smeralda. Mnóstwo tu modnych kurortów, wysp, zatok i klifów.

Będąc w tej części Włoch warto także odwiedzić Alghero, niezwykle interesujące miasto. Posiada ono gotyckie centrum zwane małą Barceloną, katedrę Św. Marii Panny, kościół Św. Franciszka, czy też nekropolię Anghelu Ruju czy ruiny w Palmavera. Na miłośników słońca czekają tutaj również rajskie plaże.

Przyrodę Sardynii najlepiej zaś podziwiać w Parku Narodowym Zatoki Orosei i Gór Gennergentu. Górskie szczyty, ciekawe trasy i wioski pełne tradycji – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. Poza tym skaliste wybrzeże oraz niezwykłe groty takie jak Grota Wołu Morskiego czy też te znajdujące się przy wybrzeżu Cala Luna.

Niezwykłymi atrakcjami na pewno okaże się także Barumini i grobowce pierwotnej cywilizacji Nuragi. To jednak dopiero początek czekających tu skarbów. Sardynia bowiem potrafi zaskoczyć zarówno swoim pięknem jak i niezwykłością miejsc.

Włochy to kraj pełen uroku i czarodziejskich zakątków. Jednym z nich jest niewątpliwie Sardynia. Wyspa ta potrafi oczarować. Rajskie plaże, górskie szczyty, rzadkie okazy zwierząt czy zabytki pochodzące jeszcze z neolitu – to jedynie kilka atrakcji, które czekają tutaj na turystów spragnionych ciekawych przeżyć. Warto dać się jej oczarować.. Otulić i zaskoczyć.

Dodaj komentarz