Brazylia

Rio de Janeiro

Wczasy w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro to niezwykłe miejsce, które urzeka najpopularniejszą plażą na całym świecie, stadionem Maracana oraz posągiem Chrystusa. To stolica karnawału, idealna na wczasy pełne wrażeń. Rio de Janeiro ulokowane jest nad Atlantykiem, a dokładniej nad zatoką Guanabara na południowo-wschodnim wybrzeżu Brazylii. Miasto to położone pośród wzgórz ma ponad 6 milionów mieszkańców i jest drugą, pod względem wielkości, metropolią kraju.

Co warto zobaczyć w Rio?

Rio de Janeiro to niezwykłe, kolonialne kamienice, piękna dzielnica Santa Teresa – urokliwa niczym osobne miasteczko, a także plaża Copacabanie, która jest znana na całym świecie. Warto odwiedzić również Muzeum Sztuki Współczesnej, ogród botaniczny oraz Park Narodowy Tijuca. Poza tym miasto to przepięknie prezentuje się z góry. Z tej perspektywy można podziwiać Rio de Janeiro wjeżdżając kolejką liniową na górę Corcovado oraz na Głowę Cukru.

Niezwykłym zakątkiem jest oczywiście także starówka, która łączy ze sobą stare kamienice w kolonialnym stylu oraz nowoczesne, wysokie wieżowce. Warto tu zobaczyć przede wszystkim Centro Cultural Banco de Brasil z interesującymi wystawami czy Igreja da Nossa Senhora de Candelaria. Dodatkowo w centrum można zwiedzić budynek teatru, bibliotekę, Palacio Tiradentes, a także ratusz i dawny pałac prezydencki – Itamaraty.

Rio de Janeiro urzeka także ogrodem botanicznym oraz całą dzielnicą o nazwie Jardim Botanico. Ogród ten jest ogromny, dlatego warto zarezerwować sobie na zwiedzanie kilka godzin. Wewnątrz czaruje różnorodna roślinność pochodząca z całego świata, a przede wszystkim niezwykle egzotyczne okazy. Znajdują się tu również małpki czy palmy królewskie.

Miejsca w okolicy, które trzeba zwiedzić

Oprócz licznych atrakcji czekających w samym mieście, warto także wybrać się do Niteroi, które znajduje się po drugiej stronie zatoki. Czasem bywa ono nazywane sypialnią Rio, bowiem ogrom osób z tego miasta codziennie jedzie do pracy do Rio de Janeiro. Niewątpliwie tutaj również można podziwiać wiele interesujących zakątków i ciekawych zabytków.

Rio de Janeiro to miasto pełne zaskoczeń, kontrastów, barw i możliwości. Intensywność łączy się tu z zielenią czekającą w parkach oraz rozległą plażą. To idealny kierunek dla miłośników brazylijskich rytmów i wewnętrznego ognia. Miasto to zachwyca także widokiem z góry, ciekawymi wystawami, czy słynnym karnawałem. Kiedy choć raz odwiedzi się to miejsce, nie sposób już o nim zapomnieć.

Dodaj komentarz