Portugalia

Portugalia

Wakacje w Portugalii

Malownicza linia brzegowa, słoneczna pogoda oraz przesiąknięte zabytkami miasta przyciągają na wakacje do Portugalii turystów spragnionych relaksu wśród zapierających dech w piersiach widoków. Uśmiechnięci i życzliwi ludzie, piaszczyste plaże oraz niezwykle bogata historia i kultura kraju pozwolą przeżyć fascynujący i pełen niezapomnianych przygód wyjazd.

Położona nad wybrzeżem oceanu Atlantyckiego Portugalia przyciąga miłośników zażywania słonecznych kąpieli przepięknym regionem Algarve, zlokalizowanym na południu państwa. Miejscowością, która cieszy się największą popularnością wśród turystów, marzących o błogim wypoczynku, jest Lagos. Rajska plaża Dona Ana urzeka wyrastającymi z wody skałkami, turkusową wodą oraz jasnym miękkim piaskiem. Wypoczywając w Lagos, warto także wybrać się na krótki spływ łodziami wokół zlokalizowanych przy plaży skalnych grot, które zachwycają niesamowitą grą świateł i kolorów. Malownicze piaszczyste plaże znajdują się także w kurortach Silves oraz Sagres.

Osoby pragnące zgłębić barwną historię Portugalii, a przy okazji cieszyć oko magicznym krajobrazem koniecznie powinny się wybrać do Lizbony. Stolica kraju zachwyca przede wszystkim, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dzielnicą Alfama, wznoszącą się na stromych skałach. Dzięki swojej lokalizacji, najstarsza w mieście dzielnica, nie została zniszczona w trakcie mającego miejsce w 1755 r. trzęsienia ziemi. Do najważniejszych zabytków Alfamy zalicza się: katedrę Sé, kościół św. Antoniego oraz zbudowany w czasach mauretańskich zamek św. Jerzego. Przemierzając ulice Lizbony, warto także zawitać do dzielnicy Belem, gdzie na szczególną uwagę zasługuje jeden z symboli miasta, wieża Torre de Belem, położona tuż nad rzeką Tag. Niezwykła architektura, znajdującej się na liście UNESCO, budowli wywiera na turystach ogromne wrażenie. Nieopodal wieży zlokalizowany jest także okazały Pomnik Odkryć Geograficznych. Do najważniejszych atrakcji Lizbony zaliczyć też należy wspaniały Klasztor Hieronimitów, wybudowany w czasach panowania króla Manuela I oraz największe w Europie Oceanarium.

Co jeszcze zobaczyć w Portugalii? W trakcie podróży po Portugalii warto także wybrać się na północ kraju do miejscowości Porto, która słynie z produkcji, znanego na całym świecie, wzmacnianego wina Porto. Do najważniejszych zabytków należą tutaj m.in.: wpisana na listę UNESCO katedra Sé oraz Kościół Săo Francisco. Wizytówką Porto jest także okazała budowla Palácio da Bolsa, wzniesiona pod koniec XIX w. w stylu neoklasycystycznym.

Dużym uznaniem wśród turystów cieszy się także Setúbal. Na południu miasta zlokalizowany jest malowniczy port rybacki, a także przystań jachtowa i promowa. Na lokalnym bazarze zakupić zaś można świeże ryby i owoce morza. Symbol miejscowości stanowi zaś warta zobaczenia potężna forteca Castelo de São Filipe, wybudowana na planie gwiazdy.

Bajkowa Portugalia to idealny kierunek zarówno dla miłośników słońca i biernego odpoczynku na rajskich plażach, jak i osób preferujących zwiedzanie i odkrywanie tajemnic tego niezwykłego kraju. Wspaniała atmosfera oraz liczne atrakcje na długo zapadną w pamięć. Portugalia to niezapomniany urlop wśród bajkowych widoków.

Dodaj komentarz