Tajlandia

Phuket

Tajlandzka Wyspa Phuket

Polski klimat jest stosunkowo łagodny, możemy rozkoszować się wieloma słonecznymi dniami w ciągu roku. Jednak mimo to, polscy turyści na wakacje chętniej wyjeżdżają do egzotycznych krajów, w których lato trwa cały rok. Jednym z takich miejsc jest Phuket, tajska wyspa położona na Morzu Andamańskim.

W Tajlandii temperatura przez cały rok nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, jednak to wcale nie oznacza, że każdy miesiąc jest odpowiedni na wakacje w tym kraju. Pod koniec maja w tej części Azji rozpoczyna się pora deszczowa, która trwa aż do połowy października. Szczyt turystyczny w Tajlandii zaczyna się w listopadzie, wówczas opady nie występują, a temperatura oscyluje w okolicach 30 stopni. Największe upały trwają od marca do czerwca, jednak w ich trakcie zwiedzanie atrakcji turystycznych nie jest zbyt przyjemne.

Głównym powodem, dla którego turyści odwiedzają Phuket jest z pewnością rajski klimat, jaki tam panuje; woda w morzu jest krystalicznie czysta a piasek biały i delikatny. Jednak warto zrobić sobie przerwę od plażowania, aby móc poznać atrakcje turystyczne wyspy.

Co warto zobaczyć na wyspie Phuket?

Główne miasto wyspy, Phuket City jest przede wszystkim centrum biznesowym rejonu, jednak także turyści chętnie je zwiedzają. Stolica bowiem posiada bardzo ciekawe zabytki architektoniczne na swoim obszarze. Do dzisiaj możemy podziwiać tam budowle w stylu sino-portugalskim, będące ciekawą mieszanką architektury europejskiej z orientalną. Jednak największą ucztę dla oka stanowią tamtejsze kolorowe świątynie, zarówno buddyjskie, jak i chińskie.  Na ich terenie na przełomie października i listopada organizowany jest wegetariański festiwal, uczestnicy przez 9 dni unikają produktów odzwierzęcych, aby oczyścić swoje ciało i duszę.

Na terenie wyspy znajdziemy wiele atrakcji związanych z lokalną fauną i florą. W Biologicznym Centrum Badań Morza turyści mają okazję podziwiać wspaniały, podwodny świat, w ośrodku bowiem mieści się ogromne akwarium, w którym zobaczymy wielobarwne gatunki morskich stworzeń. Z kolei w Ogrodzie Motyli będziemy mogli obserwować cykl życia tych pięknych owadów, ponad 40 gatunków lata swobodnie po specjalnie zaprojektowanej Sali. Natomiast w budynku obok mieści się odrębny dział z kolekcją egzotycznych, niekiedy bardzo kontrowersyjnych, owadów.

Dodaj komentarz