Malta

Malta

Stolica Malty - Valletta

Ciekawą z propozycji będzie Malta. To niewielkie państewko – wyspa na Morzu Śródziemnym, na południe od Sycylii oferuje bardzo dużo atrakcji turystycznych. Z pewnością warto zwiedzić stolicę wyspy – La Valettę. Znajduje się tu górująca nad miastem Konkatedra pod wezwaniem św. Jana, liczne muzea, kościoły i parki. Z pewnością wzrok zwiedzających przykuje ciekawa architektura miasta, przede wszystkim kolorowe balkony. Urok miasta najlepiej podziwiać z pokładu łodzi, które zabierają turystów rejsy po zatoczkach Grand Harbour i Marsamxett Harbour. Ciekawym miejscem do zobaczenia są z pewnością klify Dingli, znajdujące się na południowym brzegu wyspy.

Warto odwiedzić również Gozo, mniejszą wyspę Malty. Szczególnie ciekawym, często odwiedzanym miejscem przez turystów jest tu Azure Window – okno skalne, które tworzy wyjątkowy klimat wraz ze znajdującą się nieopodal skałą Fungus Rock. Ciekawym miejscem do zwiedzenia na Malcie jest również Mdina, dawna jej stolica. Obecnie jest to niewielkie, kameralne miasteczko, zwane „Cichym Miastem”. To wymarzone miasto na wypoczynek dla fotoamatorów, zakochanych i spragnionych spokoju.

Co jeszcze warto zobaczyć na Malcie? Na tej wyspie znajduje się również kilka atrakcji, które z całą pewnością warto odwiedzić podróżując z dziećmi. Playmobil FunPark w Birżebuddze to idealne miejsce dla tych, którzy lubią łączyć zabawę z nauką. Najmłodszych powinno również zainteresować Malta National Aquarium w Qawrze. To naprawdę niezwykłe miejsce, gdzie będziemy mieć wrażenie, że rekiny pływają nad naszymi głowami. Dzieci zainteresuje na pewno również możliwość pływania z delfinami w Mediterraneo Marine Park w Bahar Ic-Caghaq.

Dodaj komentarz