Brazylia

Brazylia

Rio de Janeiro w Brazylii

Brazylijskie plaże, przepyszne koktajle, a także tamtejsze huczne zabawy… Każdy z tych przymiotów przyciąga, każdego roku, turystów z całego świata. Piękno tamtejszych kobiet, a także krajobrazów zniewala niejednego mężczyznę. Również dla Pań nie brak tu egzotycznego typu urody mężczyzn, a przede wszystkim piaszczystych plaż, które czekają, by zaprezentować się na nich w ulubionym bikini.

Brazylia to pełne słonecznego klimatu państwo w Ameryce Południowej, które jest piątym co do wielkości krajem na świecie. Symbol Ameryki Południowej położony jest bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim. Decydując się na wyjazd w te egzotyczne regiony, każdy z nas może być pewien świetnie spędzonego czasu, pośród tanecznych tłumów, a także przepięknych lazurowych wybrzeży.

Brazylia – atrakcje dla aktywnych, ciekawostki

Jakie atrakcje czekają na nas w słonecznej Brazylii? Fanom sportów wodnych, polecamy zanurzenie się w tamtejszych głębinach oceanicznych. Bogactwo regionalnej flory i fauny zachwyci nawet najbardziej doświadczonych nurków. Pluskające w oceanie delfiny to element każdego brazylijskiego dnia. Ponadto będziemy mieli okazję spotkać się w największymi ssakami morskimi. Mowa tu oczywiście o waleniach, które można zobaczyć, podczas oceanicznego rejsu. Niemal przy każdej morskiej przystani czekają łodzie turystyczne, gotowe zabrać Państwa na przyjemne łowienie ryb, czy też pływanie na nieco większych głębokościach morskich.

Zwolennikom spędzania czasu na nieco bardziej statycznych terenach, polecamy zwiedzanie brazylijskich aglomeracji miejskich. Szereg parków rozrywki jak np. Beto Carrero World czy Beach Park zagwarantują wyśmienitą zabawę również najmłodszym uczestnikom wycieczki. Miłośnicy całonocnej zabawy, z całą pewnością znajdą w Brazylii szereg niepowtarzalnych klubów, w takich miastach jak Rio de Janeiro, Sao Paulo, Brasilia czy Fortaleza i Recife. W rytm tanecznych kroków, nabierzemy sił witalnych, a także oderwiemy się od szarej rzeczywistości codzienności.

Miłośników orientalnych zwierząt, z pewnością ucieszy fakt, iż największą rzeką przepływającą przez Brazylię jest powszechnie znana, dzika Amazonka. Dokładnie tak. Groźne, a jednocześnie fascynujące aligatory to zwierzęta na co dzień spotykane na brazylijskich terenach.

Wszyscy, którzy zainteresowani są badaniem kulturowym tamtejszych regionów, z pewnością powinni zapoznać się z bogactwem tamtejszych języków etnicznych. Pomimo, iż językiem urzędowym Brazylii jest język portugalski, brazylijska ludność posiada wiele rodzimych kultur, charakterystycznych dla wybranych regionów amerykańskiego państwa. Oprócz tego, niezwykle często stosowanymi językami tutaj są również; niemiecki, hiszpański, a nawet włoski.

Dodaj komentarz