Bahamy

Bahamy

Wyspiarskie państwo Bahamy

Wyspiarskie państwo Bahamy to dla wielu Europejczyków synonim egzotycznych wakacji. Nic w tym dziwnego, w końcu na Bahamach na turystów czekają piękne, złociste plaże, słoneczna pogoda i tropikalna roślinność. Na poszczególnych wyspach można podziwiać również ciekawe przykłady architektury kolonialnej.

Archipelag Bahamów znajduje się na Morzu Atlantyckim, na północ od środkowoamerykańskiej wyspy Kuba, w regionie Karaibów. Jeszcze do niedawna tylko najbogatsi Polacy mogli sobie pozwolić na wycieczkę na Bahamy, jednak obecnie, dzięki upowszechnieniu się międzykontynentalnych transferów można znaleźć loty w atrakcyjnych cenach. Bezpośrednie połączenia z Polski nie są dostępne, jednak można wykupić przelot z przesiadką w Paryżu lub Londynie. Ceny zaczynają się od 2000 złotych w obie strony.

Planując wakacje na Bahamach, nie można sugerować się pogodą w Polsce. Na tamtejszych wyspach panuje bowiem zupełnie inny, równikowy klimat, podzielony na dwa sezony, deszczowy oraz suchy. Najlepszym momentem na wakacje w tym państwie jest okres od listopada do maja. Wówczas opady deszczu praktycznie nie występują, dni są długie i bardzo słoneczne. Każdy wybierający się na Karaiby turysta powinien zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem i nakrycie głowy. W ciągu dnia bowiem słońce świeci bardzo intensywnie.

Co warto zobaczyć na Bahamach?

Największym miastem Bahamów, a także stolicą państwa jest Nassau, to tutaj znajduje się również międzynarodowy port lotniczy. Warto zatrzymać się w mieście choćby na jeden dzień, aby odwiedzić starówkę, pełną budowli kolonialnych, katolickich katedr i osiemnastowiecznych fortyfikacji. Nassau znajdziemy na wyspie New Providence, będącej najgęściej zaludnionym regionem w kraju.

Wielka Bahama z kolei to wyspa, która zachwyca przede wszystkim wspaniałą przyrodą. Na całym obszarze rozsiane są podwodne jaskinie a wybrzeże porasta rafa koralowa-z tego powodu panują tutaj idealne warunki do nurkowania. Również infrastruktura turystyczna jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, w pobliżu plaż mieszczą się liczne hotele, ośrodki sportowe i lokale gastronomiczne.

Miłośnicy literatury koniecznie muszą zawitać na niewielką wyspę Bimini, na której żył i tworzył Ernest Hemingway. W sezonie można wybrać się na wycieczkę szlakiem artysty, zobaczyć jego dom oraz ulubione kawiarnie czy bary.

Dodaj komentarz